لوگونومی

امیر عباس عیوض زاده

درباره مدرس 

امیرعباس عیوض زاده یکی از مشاوران و پژوهشگران خبره و کاردان است که در زمینه های مختلف از جمله تحقیق، توسعه و آموزش نرم افزارهای گرافیک و پیش از چاپ شرکت ادوبی (Adobe)، مدیریت تبلیغات و بازاریابی، و تدریس، در دانشگاه ها فعالیت دارد. 
امیرعباس عیوض زاده در سال 1352 در تهران به دنیا آمد. وی پس از سال ها تحصیل در رشته های مختلف از جمله مدیریت بازرگانی و گذراندن دوره های آموزشی متعدد، نظیر نرم افزارهای Adobe، اکنون به عنوان یکی از اساتید پیشرو ، باتجربه و متخصص، به فعالیت های حرفه ای در زمینه طراحی گرافیک، و بازاریابی دیجیتالی مشغول است به طوریکه کمتر فردی نظیر او در این حوزه کاری تا این حد کسب تجربه و تخصص پیدا کرده است. 

 

 

سوابق تحصیلی امیر عباس عیوض زاده

عیوض زاده از سال 1366 تا 1370 در هنرستان فنی مالک اشتر تهران مشغول به تحصیل شد و دیپلم خود را تحت عنوان رشته برق الکترونیک گذراند. او در ادامه تحصیلات خود و در مقطع کارشناسی در دانشگاه لیژ بلژیک (Liège) در همان رشته برق الکترونیک از سال 1371 تا 1375 مشغول به تحصیل شد و در سال 1377 در همین دانشگاه دوره کارشناسی ارشد خود را به پایان رساند. 
امیر عباس عیوض زاده در سال 1378 برای ادامه تحصیل در رشته برق الکترونیک و در مقطع دکترا به کشور انگلستان رهسپار شد و دکترای خود را در دانشگاه کنت انگلستان (Kent at Canterbury) با گرایش چاپ دیجیتال به پایان رساند. 
عیوض زاده با توجه به اهمیت و نقش طراحی گرافیک و چاپ، برای گسترش و مدیریت کسب و کارها، شروع به گذراندن دوره های تکمیلی مختلفی در این زمینه کرد تا بتواند از توانایی های خود در زمینه های گوناگون مانند طراحی لوگو، طراحی پوستر های تبلیغاتی، طراحی بنر و غیره بهره ببرد. 
امیرعباس عیوض زاده از معدود مدرسین رسمی Adobe در ایران میباشد. از مهمترین دوره هایی که استاد عیوض زاده در طی سال های گذشته موفق به کسب مدرک تخصصی و حرفه ای در آنها شده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Adobe Photoshop CS3

 

 

Adobe Photoshop 2014

 

 

Adobe Photoshop CS5

 

 

Adobe Creative Suite

 

 

اعتبار مدارک استاد عیوض زاده

عیوض زاده تمامی دوره های فوتوشاپ (Adobe Photoshop)، ایلوستریتور (Adobe Illustrator) و ایندیزاین (Adobe InDesign) را در مرکز اصلی برگزاری دوره های آموزشی ادوبی (Adobe) واقع در لندن گذرانده و موفق به اخذ کد عضویت (Member ID) به عنوان یکی از افراد متخصص در زمینه کار با این نرم افزارها شده است.
با وارد کردن این کد عضویت در وب سایت رسمی Adobe، تمامی اطلاعات مربوط به دوره های گذرانده شده توسط استاد عیوض زاده قابل استعلام است. 

 

 

همچنین، دکتر امیر عباس عیوض زاده عضو آکادمی NAAP در کشور امریکا می باشد.

 

 

سوابق شغلی امیر عباس عیوض زاده

امیر عباس عیوض زاده در سال های تحصیل در شرکت بارکو (Barco) در کشور بلژیک مشغول به کارآموزی در زمینه دستگاه های پیش از چاپ اشتغال داشت. وی همزمان با تحصیل به صورت مجازی در دانشگاه لازال (Lassalle)  در مقطع کارشناسی در رشته مدیریت بازرگانی، از سال 1377، مدیریت انتشارات شرکت همایش سازان امروز را بر عهده گرفت و به فعالیت پرداخت. 
سپس ایشان رهسپار کشور انگلستان شدند و به عنوان یکی از مدرسین مورد تایید شرکت ادوبی در شهر لندن اشتغال به تدریس داشتند. وی در فاصله سالهای 1386 تا 1388 به عنوان مدیر تبلیغات شرکت مخابراتی ایرانسل اشتغال داشتند. در خلال این سالها به تدریس در موسسات و دانشگاه های مختلف مشغول بودند و در سال 1395 به عنوان مدیر تبلیغات و بازاریابی مجتمع تجاری اداری آرتمیس معرفی شدند و به فعالیت پرداختند. لازم به ذکر است که ایشان از سال 1376 تا اکنون در مجتمع فنی تهران، ایده، و بسیاری از دیگر موسسات، مدیر، سرگروه آموزشی و مدرس در رشته گرافیک بودند. عیوض زاده عضو انجمن بین المللی تخصصی نرم افزار فتوشاپ در کشور آمریکا است. وی همچنین عضو گروه بین المللی فوق تخصصی پانچ (Punch International Group) می باشد که در زمینه صنعت چاپ فعالیت دارد. 

امیرعباس عیوض زاده به کدام نرم افزار ها مسلط است و به تدریس آن ها می پردازد؟

عیوض زاده به نرم افزار های بسیاری از جمله فتوشاپ (Photoshop)، ایندیزاین (InDesign)، کورل دراو (Corel Draw) و ایلوستریتور (Illustrator) تسلط دارد و به صورت کاملا حرفه ای به تدریس آن ها مشغول است. همچنین استاد عیوض زاده در زمینه آموزش تخصصی طراحی بسته بندی و راه اندازی خطوط تولید، برندینگ و صنعت چاپ (نرم افزارهای شرکت Esko Graphics) مهارت فراوان دارد. میزان تسلط ایشان به نرم افزارهای طراحی گرافیک از نمونه کارهایی که در پیج رسمی اینستاگرام (Instagram ID: amirabbas.eyvazzadeh) خود قرار می دهند، کاملا مشخص است. 

 

 

دانشگاه ها و مقاطعی که استاد امیرعباس عیوض زاده در آن ها تدریس داشته است 

وی در سال 1995 به عنوان مدرس مدعو شرکت اپل در نمایشگاه بین المللی جی تکس در کشور امارات به تدریس پرداختند. امیر عباس عیوض زاده در دانشگاه های بسیاری در ایران و خارج از ایران تدریس داشته و به فعالیت پرداخته است. از جمله آن ها می توان در خارج از ایران به دانشگاه لازال (Lassalle) در کشور سنگاپور و مالزی و اندونزی اشاره کرد. در ایران نیز ایشان، در شهر تهران و در مقاطع سنی متفاوت به تدریس پرداخته و اکنون نیز به عنوان یکی از برجسته ترین اساتید طراحی با نرم افزارهای گرافیکی شناخته می شود. همچنین استاد عیوض زاده به عنوان مشاور ارشد پارک فناوری قزوین و دانشگاه آزاد قزوین به تدریس نرم افزار های ادوبی با رویکرد طراحی اپلیکیشن موبایل فعالیت دارد.

جمع بندی

امیر عباس عیوض زاده دارای مهارت های دیگر بسیاری از جمله مسلط به صنایع بسته بندی، تبلیغات و بازاریابی، و مسلط به نرم افزار های شرکت ادوبی می باشد. همچنین وی به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته و این مسئله باعث شده است که بتواند در هر کشوری به فعالیت پرداخته و تحقیق و پژوهش انجام دهد و تدریس کند.