لوگونومی

سفارش طراحی لوگو

پاسخ به این سوال که بهترین روش برای سفارش طراحی لوگو چیست؟ ساده نیست. هر شغلی دارای نیازهای متفاوتی بوده و به همین دلیل گزینه های مختلفی برای سفارش ساخت لوگو وجود دارد. قیمت لوگو، هزینه طراحی لوگو، تیم طراحی لوگو و نحوه سفارش طراحی لوگو مواردی است که باید با بررسی زمان یا بودجه دردسترس یک شرکت تعیین شود. شما می توانید با سفارش آنلاین لوگو، قیمت طراحی لوگو را کاهش دهید یا با انتخاب یک تیم طراحی لوگو حرفه ای، تعرفه لوگو را افزایش دهید.
اگر به دنبال انتخاب بهترین روش سفارش طراحی لوگو و برقراری تعادلی میان قیمت مناسب و طراحی لوگو حرفه ای هستید؛ می توانید یک رقابت برای طراحی لوگو خود راه اندازی کنید. به این ترتیب می توانید با مشاهده نمونه کارهای لوگو ارائه شده توسط موسسات طراحی لوگو یا یک طراح لوگو فریلنسر بهترین تعرفه لوگو را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که مشتریان با نگاه اول به لوگوی شما تحت تأثیر قرار گیرند پس طراحی لوگو باید مناسب با نیازهای مشتریان انجام گیرد.
به یاد داشته باشید پیش از انتخاب بهترین روش سفارش طراحی لوگو، سوالات زیر را از خود بپرسید:

• آیا یک فریلنسر یا طراحی لوگو قابل اعتماد یافتید که بتواند با سبک و بودجه شما مطابقت داشته باشد؟
• آیا طراح لوگو می تواند با برنامه برندسازی جامع شما همراه شود؟
• آیا طراحی لوگو می تواند ایده ی واضحی از برند شما داشته باشد و پیامی را که می خواهید در قالب لوگو عرضه دارید؛ به درستی درک کند؟

در ادامه بهترین روش های سفارش طراحی لوگو را با هم مقایسه می کنیم:

1. سفارش آنلاین لوگو

شما می توانید در کمتر از یک ساعت در یک وب سایت رایگان لوگوی خود را طراحی کنید و سپس برای دانلود فرمت های مختلف در سایزهای گوناگون قیمت لوگو را بپردازید. کیفیت طراحی لوگو آنلاین با منتخبی از آیکون ها و فونت های موجود و با توجه به تعرفه لوگو پایین قابل قبول است و معمولا مشاغل با بودجه و زمان محدود که با طراحی های پایه مشکلی ندارند؛ برای این نوع طراحی لوگو مناسب هستند.

2. طراحی لوگو رقابتی

در این روش سفارش طراحی لوگو، طراحان از سراسر جهان ایده های مختلفی را برای لوگوی شما ارائه خواهند داد. شما می توانید پس از بررسی بازخورد شرکا و مشتریانتان لوگوی ایده آل را از میان گزینه های نهایی انتخاب کنید. تعرفه لوگو رقابتی حدود 5 تا 10 برابر سفارش لوگو آنلاین است و طراحی لوگو یک تا دو هفته زمان می برد. پکیج های مختلفی در طراحی لوگو رقابتی ارائه می شود. به عنوان مثال پکیج های پریمیوم منجر به ارائه لوگوهای حرفه ای تر و همکاری با طراحان باتجربه تر می شود.

3. طراح لوگو فریلنسر

شما برای ایجاد لوگوی خود می توانید با یک طراح لوگو فریلنسر همکاری نمایید. قیمت لوگو طراح آزاد تقریبا با طراحی لوگو رقابتی مشابه است. مدت زمان ساخت لوگو نیز حداکثر دو هفته زمان می برد. کیفیت ساخت لوگو نیز بسته به مهارت های طراح آزاد و بازخورد شما متفاوت است. این نوع سفارش ساخت لوگو برای مشاغلی که سبکی خاص و درک نسبی از فرآیند طراحی لوگو دارند؛ مناسب است.

 

سفارش طراحی لوگو

 

• طراح لوگو آزاد کیست؟

یک طراح لوگو آزاد طراحی است که به صورت پروژه ای کار می کند. از آنجایی که فریلنسرها یا طراحان آزاد خود اشتغال هستند، قیمت لوگو و برنامه زمانی طراحی آن را خودشان تعیین می نمایند که می تواند به صورت ساعتی و یا بر اساس پروژه شارژ شود. از نظر سطح مهارت و استعداد، فریلنسرها می توانند بسیار متفاوت باشند. اگر به دنبال استخدام یک فریلنسر هستید، می توانید نمونه کارهای لوگوی آنها را بررسی کرده، سبک آنها را تحلیل نماید و تصمیم بگیرید که آیا آنها می توانند کیفیت و سبکی قابل اعتماد برای پروژه شما به ارمغان بیاورند یا خیر.

• نحوه کار کردن با یک طراح لوگو آزاد

فریلنسرها را می توانید در تبلیغات مختلف به صورت آنلاین یا توسط شرکت های دیگر که با آنها کار کرده اند؛ بیابید. اکثر شرکت ها مایلند که آنها را از طریق تبلیغات دهان به دهان و ارتباطات شخصی بیابند. کار کردن با یک طراح لوگو آزاد اغلب بهترین گزینه است چرا که طراح توسط یک دوست یا همکار تست شده و شما قادر هستید تا سوالات صادقانه ای در مورد مهارت، برنامه و قیمت لوگو بپرسید. اگر ارتباطی ندارید می توانید او را از طریق سرچ در گوگل بیابید و یا از یک پلتفرم طراح مستقل آنلاین مانند لوگونومی مراجعه کنید.

• چگونگی کار کردن با طراح لوگو آزاد:

 ابتدا باید از طریق تبلیغات مختلف چند طراح لوگو آزاد را انتخاب کنید.
 سپس پارامترهای خود را در نظر بگیرید (تخصص طراح، تجربه طراحی لوگو در صنعت شما، فعالیت در سایت ها و غیره)
 برای دیدن نمونه کارهای لوگوی طراحان مورد نظر خود با آنها تماس بگیرید.
 به این ترتیب می توانید رزومه کاری، بازخورد دقیق مشتریان و سایر آمار مهم طراح لوگو آزاد را بررسی نمایید (مانند نمره پاسخگویی، تعداد رقابت های برنده شده و تعداد تکرار مشتری و ....)
 زمانی که فریلسنر مورد نظر خود را یافتید او را "دعوت به کار" نمایید.
 برای توصیف آنچه نیاز دارید دستورالعمل ها را دنبال نموده، منابع خود را آپلود کرده و بودجه خود را مشخص کنید.
 منتظر پذیرفتن یا رد پیشنهاد فریلنسر بمانید.
 در صورت عدم تایید طراح لوگو فریلنسر مراحل قبل را تکرار کنید.

• تجربه من از کار با طراح لوگو فریلنسر

در حالی که مدیریت بسیار کمی در زمان وارد شدن طراح لوگو آزاد به پروژه وجود داشت، من بیشتر وقت خود را به بررسی پروفایل طراحان لوگو نمودم. نه به این دلیل که طراحان از نظر من کیفیت قابل قبول را نداشتند؛ به دنبال کسی بودم که با دیدگاه، محدوده قیمت و شرایط در دسترس بودن با شرکت ما مطابقت داشته باشد. زمانی که سفارش طراحی لوگو شروع شد، جریان کاری بسیار آرام تر شد. بیشتر اوقات، من منتظر طراح بودم تا مفهومی را در لوگو ارائه دهد و من نظرم را بگویم و بدین ترتیب چرخه کار تکرار شود تا طراحی لوگو طبق سلیقه شرکت ما انجام شود.

• عملکرد طراح پس از سفارش طراحی لوگو

برخی از ارتباطات ما به دلیل اختلاف منطقه زمانی که چندین ساعت با هم فاصله داشتند؛ دچار مشکل شد. اگر این مسئله برای شما مهم است، منطقه زندگی طراح را که در پروفایل او آمده است؛ به دقت بررسی کنید. اما حین همکاری با طراح لوگو آزاد متوجه شدم که فضای پروژه نسبت به محیط های طراحی لوگو آنلاین بسیار ایمن تر است چون ثبت پیام، ابزارهای مشابه بازخورد و ذخیره سازی و سازماندهی فایل ها کاملا طبق نظر شرکت ما انجام می شد.
از نظر کیفیت کار طراحی می توان گفت که درنهایت به نتیجه ای که می خواستیم رسیدیم چون قبلا در مورد نمونه کارهای لوگو و سفارش ساخت لوگو توسط طراح تحقیق کرده بودیم و می دانستیم که درنهایت یک لوگو حرفه ای خواهیم داشت. تجربه من از سفارش ساخت لوگو با طراح فریلنسر مثبت بود؛ زیرا طراح من حرفه ای بود، نسبت به بازخوردها راحت رفتار می نمود در واقع یک هنرمند واقعی بود.

• طراحان فریلنسر در صورتی برای شما بهترین گزینه هستند که:

- بودجه طراحی لوگو آنها محدود اما قابل قبول است. چون تعرفه لوگو به تجربه و کیفیت فریلنسر بستگی دارد.
- طراح لوگو آزاد دید روشنی از سبک طراحی که شما می خواهید داشته باشد.
- یک جریان کاری با فراغت راحت را ترجیح می دهند.
- بتوانید از آغاز تا پایان کار در روند طراحی مشارکت داشته باشید.

• مزایا کار با طراح فریلنسر

- تعامل و همکاری دوجانبه به طوریکه با ارائه ی ایده ها، هویت برند و سبک مورد نظر خود به آنها می توانید لوگویی بینظیر بسازید.
- تجربه زیاد: آنها با مشتریان مختلفی کار کرده اند و می دانند که چطور ایده ها را به گرافیک تبدیل نمایند.
- انعطاف پذیر بودن: آنها می توانند لوگو را مطابق با نیازهای شما شخصی سازی کنند.

• معایب کار با طراح لوگو آزاد

- کیفیت کاری آنها بسیار متفاوت است.
- روند بررسی طراحان لوگو می تواند بسیار وقت گیر باشد بخصوص اگر شما پیش زمینه ای در مورد طراحی نداشته باشید.
- به راحتی ممکن است بودجه طراحی لوگو شما افزایش یابد. فریلنسرها برای هر پروژه معمولا قیمتی را تعیین می کنند اما دقیق نیست و ممکن است بر اساس یک سری از پارامترها تعرفه لوگو افزایش یابد.

 

سفارش طراحی لوگو

 

4. طراحی لوگو

با سفارش ساخت لوگو در طراحی لوگو، شما با یک تیم طراحی لوگو مجهز کار می کنید که اغلب در بزرگتر کردن برندسازی حرفه شما نقش مهمی ایفا می کنند.هزینه طراحی لوگو در این مؤسسات معمولا بسیار بالا است وممکن است طراحی لوگو حرفه ای توسط آنها چندین ماه زمان ببرد. اما در نهایت می توانید مطمئن باشید که طراحی های باکیفیت از تیمی با چندین سرویس و استراتژی های خلاقانه به دست شما خواهد رسید. سفارش ساخت لوگو در مؤسسات طراحی لوگو گزینه مناسبی برای برندهای معتبر با بودجه کافی است.

• مؤسسه طراحی لوگو چیست؟

یک مؤسسه طراحی لوگو شرکتی است که در زمینه طراحی لوگو تخصص کامل دارد. تیم طراحی لوگو حرفه ای و آموزش دیده آنها با مشتریان کار می کنند تا برند آنها را بسازند. قیمت لوگو و برنامه زمانبندی توسط خود موسسه تعیین می شود اما هزینه طراحی لوگو بسیار بالاست و این روند ممکن است ماه ها به طول انجامد. چون فرآیند سفارش ساخت لوگو شامل زمان سپری شده برای تحقیقات و تحلیل رقبا نیز می شود تا این اطمینان حاصل آید که آیا لوگو شما با بازار فعلی در صنعتی که کار می کنید؛ مطابقت دارد یا خیر.

• نحوه سفارش طراحی لوگو به موسسه طراحی

اندازه و دامنه موسسه های طراحی و سفارش آنلاین لوگو بسیار متفاوت است. بسیاری از آنها شرکت های چند ملیتی با کارشناسانی از سراسر دنیا هستند که می توانند طیف وسیعی از مهارت ها و بینش فرهنگی را برای روند توسعه برند به ارمغان بیاورند. برخی دیگر محلی بوده و ترجیج می دهند که با مشاغلی محدود در جامعه خود کار کنند. برخی از موسسه ها یک تمرکز خاص داشته و بر روی یک صنعت یا سبکی خاص از طراحی لوگو کار می کنند. اگر شما به دنبال موسسه طراحی لوگو هستید تمامی گزینه های خود را بررسی نموده و قبل از تصمیم گیری تمامی موارد مهم را در نظر بگیرید.
موسسات طراحی لوگو زمانی بهترین گزینه برای شما هستند که:
- بودجه شما برای طراحی لوگو محدود نباشد.
- به دنبال برندسازی با خدمات کامل آن باشید.
- برای ماه ها برای کامل کردن طرح لوگو و هویت برند زمان داشته باشید.
- بتوانید از آغاز تا پایان کار در طراحی و روند برندسازی مشارکت داشته باشید.

• مزایا همکاری با طراحی لوگو:

- متخصص و حرفه ای هستند و قطعا بهترین نتایج را از سفارش ساخت لوگو با آنها به دست خواهید آورد.
- بیش از یک طرح لوگو را به شما ارائه خواهند داد؛ که می توانید در زمینه های مختلف بازاریابی و تبلیغاتی از آنها استفاده کنید.
- موسسه ها قادر هستند تا شما را در کل فرآیند برندسازی راهنمایی کنند

• معایب همکاری با طراحی لوگو:

- بسیار گران هستند و هزینه طراحی لوگو آنها برای شرکت هایی که به تازگی کسب و کار خود را آغاز کرده اند مناسب نیست.
- زمان بر هستند. فرآیند خلاقانه آنها معمولا سریع نیست چون تمام جوانب را برای طراحی لوگو در نظر می گیرند و هفته ها وقت می گذارند تا با مشتریان، محصولات، مفهوم و پیام برند شما آشنا شوند.

نتیجه گیری

در کل باید گفت سخت ترین مرحله سفارش طراحی لوگو، انتخاب یک طراح مناسب است که با شرایط شما همخوانی داشته باشد. اگر یک طراح لوگو فریلنسر را بر اساس نمونه کارهای او انتخاب می کنید؛ باید بدانید که در حقیقت چه چیزی از سفارش ساخت لوگو خود انتظار دارید. اگر هزینه طراحی لوگو برای شما مهم است ممکن است سراغ سفارش لوگو آنلاین بروید. اما به هر حال باید طراحی را بیابید که با بودجه و نیازهای شما مطابقت داشته باشد. اگر زمان برای شما مهم نیست و به دنبال برندسازی موفق هستید، می توانید با موسسه طراحی لوگو همکاری کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.