لوگونومی

نمونه لوگو صنایع مختلف

صرف نظر از اینکه در چه صنعتی کار می کنید لوگوی شما باید حرفه ای بوده و هویت برند شما را ارتقا دهد. اگر در پی طراحی لوگو برای شرکت خود هستید؛ نمونه لوگوهای طراحی شده در سایت های مخالف را چک کنید تا بتوانید از آنها الهام گرفته و در نتیجه مجموعه ای کامل از هر آنچه که یک برند برای متمایز شدن و دیده شدن لازم دارد را به دست آورید.
با دانلود نمونه لوگو مانند لوگوهای بازرگانی، ورزشی، صنعتی و ساختمانی می توانید انواع لوگو را بررسی کنید تا دید بهتری از اینکه چه رنگ ها و چه فونت هایی برای طراحی لوگو شرکت شما مناسب هستند؛ پیدا کنید و بدین ترتیب بتوانید لوگوی خود را تاحدودی در ذهن خود مجسم کنید. هرچند خلاقیت در طراحی لوگو حرف اول را می زند؛ اما اصول خاصی برای طراحی انواع لوگو در صنایع مختلف نیز وجود دارد که می توانید با دانلود نمونه لوگو و بررسی نمونه لوگوهای طراحی شده بهتر آنها را درک کنید. در این مقاله چند نمونه از آنها را بررسی می کنیم:

• نمونه لوگو شرکت بازرگانی

به دنبال لوگویی منحصربفرد و خاص برای شرکت بازرگانی خود هستید؟ در حال حاضر تیم هایی حرفه ای از طراحان لوگو هستند که رویای شما از لوگو را به واقعیت تبدیل می کنند.

 

نمونه لوگوهای طراحی شده 

 

• ایده های متنوع برای نمونه لوگو شرکت بازرگانی

نمونه لوگوی شرکت بازرگانی به شما کمک خواهد کرد تا به روشی ساده لوگوی حرفه ای خود را بسازید. حتی اگر در این حیطه تازه وارد باشید می توانید از نمونه لوگوهای طراحی شده برای شرکت بازرگانی ایده گرفته و از طراحی لوگو شکرت خود لذت ببرید. بیشتر نمونه لوگوهای شرکت بازرگانی از نوع ورد مارک، لتر مارک و به طور کلی لوگونوشتاری هستند که شکل های هندسی و رنگ های زیر در آنها استفاده می شود تا پیام برند را بهتر به مخاطب برسانند:
شکل هندسی نمونه لوگوی شرکت بازرگانی رنگ نمونه لوگو شرکت بازرگانی
نقطه
دایره
فلش
حرف یا شکل S نمایانگر دلار
طرح لانه زنبوری
مثلث
طرح فرمان اتومبیل
خط موج دار
طرح لامپ
طرح هلال
طرح کره زمین سیاه
سبز
قرمز
آبی
زرد
ترکیب سفید و آبی
ترکیب سبز و سفید
ترکیب زرد و قهوه ای
ترکیب نارنجی و سیاه
ترکیب سفید و سیاه
ترکیب آبی و سیاه
ترکیب نارنجی و سفید

• طراحی لوگو با الهام از نمونه لوگوی شرکت تجاری در سه مرحله:

1. انتخاب الگو: پس از دانلود نمونه لوگوهای طراحی شده از میان طیف گسترده لوگوها حداکثر یک یا دو نمونه را انتخاب کرده و براساس سبک لوگو و رنگ هایی که در نمونه لوگوها به کار رفته طراحی خود را شروع نمایید.
2. اضافه کردن متن و آیکون: لوگوی تجاری خود را با انواعی از آیکون ها، فونت ها و ابزارهای قدرتمند که در لوگوساز آنلاین در اختیار شما قرار گرفته، ویرایش و سفارشی سازی کنید.
3. ذخیره سازی: در نهایت لوگوی خود را با رزولوشن بالا به صورت فایل وکتور ذخیره کنید.

• نمونه لوگوی ورزشی

لوگو ابزاری ایده آلی است که شما از آن برای ارتقا کسب و کار یا وب سایت خود بهره می گیرد. لوگو ورزشی باید از وضوح، کیفیت و جذابیت کافی برخوردار باشد. قبل از نهایی کردن طرح لوگوی ورزشی خود باید اهمیت آن یا ارتباطش با اهدافتان را تحلیل کنید. اگر لوگوی شما به خوبی طراحی شده باشد، مخاطبین شما با نگاهی ساده به آن متوجه ماهیت تجارت شما خواهند شد. از این رو، مهم است لوگوی ورزشی، سبکی مثبت، برجسته و جذاب داشته باشد. اما این بدان معنی نیست که حتما به دنبال یک طرح پیچیده باشید. در نظر داشته باشید که طرح های ساده تر همیشه تأثیر بیشتری دارند و از آنجایی که ورزش بر قدرت، استقامت، عزم و اراده دلالت دارد باید از عنصری ساده جهت نشان دادن آن بهره برد.
برای مشاغل مبتنی بر ورزش بهتر است که ابتدا به برخی از نمونه لوگوهای ورزشی در اینترنت نگاهی بیندازید. اگر به طرح های لوگوی ورزشی نگاه کنید متوجه خواهید شد که اکثر آنها بسیار مستقیم، واضح، خلاق و جذاب هستند به عبارتی با دیدن آنها پی خواهید برد که این لوگو در مورد چه چیزی سخن می گوید. اگر می خواهید که طرح لوگوی ورزشی بهتر به چشم آید مهم است که به تمامی جزئیات توجه کافی داشته باشید. هر چه بیشتر طراحی های مختلف را بررسی نمایید بهتر می توانید عناصر لازم برای طراحی یک لوگوی چشمگیر را درک کنید.
برای طراحی لوگوی ورزشی معمولا از نماد ورزش مورد نظر به عنوان آرم لوگو استفاده می شود. به عنوان مثال در اکثر نمونه لوگوهای طراحی شده برای تیم های فوتبال نماد توپ فوتبال دیده می شود. رنگ لوگوهای ورزشی نیز متناسب با رنگ لباس بازیکنان تیم انتخاب می شود تا در ذهن طرفداران به خوبی تداعی شود. مشاهده نمادهایی مانند تاج و بال که نماد قدرت و پیروزی هستد؛ کاملا متداول است.

 

نمونه لوگوهای طراحی شده

نمونه هایی از لوگوی ورزشی

 

• نمونه لوگوی صنعتی

آیا به ایجاد لوگو برای یک شرکت معماری، شرکت ساختمانی یا هر گونه صنعت دیگری علاقه دارید؟ نگران نباشید با بررسی چند نمونه لوگو طراحی شده و استفاده از یک نرم افزار لوگوساز مناسب می توانید به راحتی آن را طراحی کنید. در لوگوساز آنلاین لوگونومی نیز می توانید لوگوی صنعتی شرکت خود خود را با طیف وسیعی از فرمت های آسان و با کیفیت خلق کنید.

• طراحی یک نمونه لوگوی صنعتی در کمتر از پنج دقیقه

1. انتخاب الگوی مناسب: برای شروع بهتر است پس از دانلود نمونه لوگوهای طراحی شده برای چند شرکت صنعی یک الگوی مناسب انتخاب کنید.
2. ویرایش طرح لوگوی صنعتی: سپس یک نمونه لوگو را که به ایده های شما نزدیکتر است انتخاب کنید و طرح، رنگ، فونت یا نماد آن را با لوگو ساز پیشرفته، سفارشی سازی کنید.
3. لوگوی صنعتی خود را دانلود کنید: زمانی که از طرح لوگوی خود رضایت داشتید به راحتی بر روی گزینه دانلود کلیک کنیدو فرمت وکتور نمونه لوگو شرکت صنعتی خود را دانلود نمایید.

• نمونه لوگوی شرکت ساختمانی

طراحی لوگو برای شرکت ساختمانی از الزامات بازاریابی و پیش شرط لازم برای برندسازی آن است. از این رو شرکت های ساختمانی و پیمانکاران انفرادی به دنبال یک طراحی لوگو حرفه ای برای کار خود هستند تا از این طریق بتوانند به خوبی با مشتریان اعم از صاحبخانه ها و یا خریداران ارتباط برقرار کنند.
اما باید توجه داشت که برخلاف سایر صنایع، شرکت های ساختمانی از نظر نیازهای برندسازی تا حدی متفاوت و خاص هستند. به عبارتی باید همزمان این پیام را منتقل سازند که برای کار بعدی آماده هستند و در عین حال از میان صدها پیمانکار در بازار متمایز باشند. در واقع بسیاری از شرکت هایی که تازه کار خود را شروع کرده اند در اثبات توانایی های شزکت ساختمانی خود در حال رقابت هستند اما به دست آوردن اعتماد سرمایه گذاران و سازندگان چندان ساده نیست. در واقع طراحی یک لوگو حرفه ای، می تواند به شرکت های ساختمانی در راه ایجاد یک اعتبار قابل کمک کند.

چگونه با الهام از چند نمونه لوگوی شرکت ساختمانی، لوگوی حرفه ای خود را طراحی کنیم؟

یک لوگوی کارآمد این امکان را به شرکت شما می دهد تا در صنعت سرپا بمانید و با پشتکاری قوی در این حیطه موفقیت کسب کنید. در نتیجه این لوگو باید انعکاسی از خدماتی باشد که ارائه می دهید تا بتوانید تخصص حرفه ای خود را در بستری خلاق، ساده، مستقیم و به یاد ماندنی قرار دهید. پنج ایده زیر را برای الهام گرفتن از نمونه لوگو شرکت ساختمانی در نظر داشته باشید:

1. ادغام نمادهای مرتبط با شرکت ساختمانی در طراحی لوگو

صنعت ساخت و ساز کاملا بر استحکام و قدرت متکی است. در نتیجه بسیاری از شرکت ها سعی می کنند تا تصاویری از ابزار و تجهیزات مورد نیاز با تجارت خویش را ادغام کنند. بدین ترتیب شما به سرعت خدمات خاص خود را از یک پیمانکار عمومی و یا یک کارگر متمایز می سازید. به عنوان یک قاعده کلی، اشکال ساده تر بهتر و بیشتر در ذهن مصرف کننده می مانند. به همین دلیل است که لوگوهای ساختمانی اغلب به صورت یک تصویر برجسته واحد و یا یک متن خاص طراحی می شوند.

2. رساندن مفهوم ارائه ی خدمات تخصصی در لوگو

با وجود رقابت بسیاری که در حیطه شرکت های ساختمانی وجود دارد؛ شما می توانید مجموعه ای از خدمات اضافی و منحصربفرد را ارائه دهید که به راحتی شما را از سایر رقبا متمایز سازد. برای مثال، آیا شما خدمات شخصی متمایزتر و بیشتری را ارائه می دهید؟ آیا با مشتریان خود در تماس هستید و زمان پاسخگویی بیشتری را صرف می کنید به عبارتی بیشتر برای مشتریان وقت می گذارید؟ آیا تخصص بیشتری در این زمینه دارید؟ این توانمندی ها به راحتی می توانند فاصله بیشتری را میان شما و سایر رقبا ایجاد کنند. مطمئن شوید که لوگوی شما حاوی این نکات هستند و مشتریان به راحتی پیام شما را دریافت می کنند. به خاطر داشته باشید که قیمت پایین تر لزوما سبب جذب مشتری نخواهد شد بلکه مشتریان معمولا به دنبال خدمات باکیفیت هستند که با قیمت معقولی ارئه می شود.

3. استفاده از رنگ متناسب در نمونه لوگوی شرکت ساختمانی

در این حیطه وقتی صحبت از رنگ می شود، می توان اظهار داشت که لوگوهای ساختمانی از آزادی بیشتری نسبت به اکثر صنایع برخوردارند. با توجه به طیف گسترده ای از انواع خدمات، انواعی از رنگ ها برای طراحی لوگو در دسترس است. به طور کلی، بسیاری از شرکت های ساختمانی، رنگ های شاد و برجسته مانند قرمز، قهوه ای، سیاه، نارنجی و زرد را انتخاب می کنند. این رنگ ها همچنین حاکی از شناخت و ارتباط بیشتر با مخاطب بوده و بیشتر در ذهن مشتری می مانند. علاوه بر این، برای شرکت هایی که خدماتی سازگار با محیط زیست ارائه می دهند لوگوهایی به رنگ های آبی و سبز طراحی می کنند و تلاش می کنند تا تصویری مطابق با محیط زیست یعنی "سبز" را به مصرف کننده انتقال دهند.

4. انتقال پیام های مهم فروش در قالب لوگو

با توجه به ماهیت بسیار رقابتی مشاغل ساختمانی، برنده شدن در یک قرارداد مستلزم چیزی بیشتر از برآورد قیمت و پیشنهاد است. مانند هر صنعت دیگر، شما باید تخصص و اعتبار خود را نشان دهید. سعی کنید در طراحی لوگو به خوبی مفهوم خود را رسانده و از عبارت تبلیغاتی بهره گیرید که موقعیت شما را در بالاترین سطح از این تجارت نشات دهد.

5. اعلام حضور با متنی واضح و بولد در لوگو

فونت های قوی و مناسب به کار رفته در نمونه لوگوهای شرکت ساختمانی عبارتند از Gill Sans, Cambria و Eras.. آنها را به صورتی انتخاب کنید که نقش پر رنگ تری داشته باشند. در ضمن می توانید با ترکیب گرافیک و نوشتار برای جایگزین کردن حروف در نام شرکت خود، آن را به شیوه ای متفاوت و روشن معرفی کنید.

جمع بندی

جستجو نمونه لوگوهای طراحی شده به منظور الهام گرفتن برای طراحی لوگو برندهای مختلف ایده بسیار خوبی است. به خصوص اگر خودتان قصد دارید برای یک شرکت صنعتی یا تجاری برای اولین بار، طراحی لوگو انجام دهید؛ می توانید از نمونه لوگو شرکت بازرگانی یا نمونه لوگو شرکت صنعتی ایده بگیرید و با تغییر فوتا، نماد یا رنگهای به کار رفته در آن، لوگو حرفه ای خود را طراحی کنید. مطالعه مقاله "چطور لوگوی خودتان را طراحی کنید" به شما دید بهتری از چگونگی طراحی لوگوی حرفه ای خواهد داد. نرم افزار لوگوساز آنلاین لوگونومی نیز ابزارهای مناسبی را برای سفارشی سازی و ویرایش لوگو در اختیار شما قرار داده است که می توانید مثل یک طراح حرفه ای هر نوع لوگویی از جمله نمونه لوگو شرکت ساختمانی، یا نمونه لوگو ورزشی خود را خلق کنید.